23 farklı karakteri tek bir bedende yaşayan adamın hikayesi : Split - Parçalanmış
Sinema filmi önerilerinde bu hafta sizlere Split filmini tanıtacağız. Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir kişinin 23 farklı egosu vardır. Şimdi tek bir bedende 23 farklı kişiliği izleyeceğiniz harika bir film önerisidir. Tek bir oyuncunun aynı anda farklı kişiliklere büründüğü ve ustalığın işlendiği bir hikaye

Baş kahramanımız olan Kevin'ın bir marketten üç kız kaçırmasıyla birlikte başlayan hikaye oldukça sürükleyici bir devam niteliğinde sürüyor. 

Aynı zamanda psikolojik tedavi gören Kevın ne kadar başa çıkmaya çalışsa da üstünlük kuran kişiliklerden birinin bütün yönetimi ele almasıyla birlikte suça meyilli olan yönü ortaya çıkıyor. Bu durumu ve 23 farklı karakteri tanıyan psikologun da olaya dahil olmasıyla birlikte olay cinayetlere kadar varıyor. 

İşin inanılmaz kısmı ise bunu oynayan bir oyuncunun aynı anda karakter değişikliği göstermesi ve bunu yaparken de büyük bir başarı ile başarıyor olmasıdır.

Bir yandan çocuk, bir yandan kadın, bir yandan bir yaratık olabiliyor. Bu değişimlerle birlikte karakterlerin gücünü de yaşıyor olması ayrı bir izlenmesi konusu.

Kaçırdığı kızlarla girdiği yakınlaşma sonrasında kendini kaybeden Kevın yeni yönetimi alan karakterlerle birlikte kızları öldürmeye başlar tabir iyilik yönünde olan egoları ile birlikte çıkış yolu da aramaya devam ediyor. 

Filmin kahramanları : James McAvoy - Anya Taylor

İşte bu inanılmaz hikayeyi bir de fragmanında izleyin

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları